Védikus Kincsek

 

RK VÉDA

 

RK VÉD vagy Rig Véda néven ismerjük a tudás önviszonyuló áramának teljességét, a szamhitá egységét. Itt a tiszta tudat egységes óceánja önmagáról, önmagán keresztül énekel önmagának. Ez a TELJESSÉG, az EGYSÉG.

A RK Véda 10 mandalából áll, aminek a kilencedik mandalája a SZÓMA áramlásáról énekel.

Szóma az a tiszta tudati minőség, ami már majdnem anyag. Áramlik a megvilágosodott fiziológiában a kundalini energia föl-le áramlik a gerincoszlopban, fenntartva az éber tudatosságot a fiziológiában.

A szóma áramlás ha lefinomodik az érzékelés, amikor az egyén TAPINTATOSSÁ VÁLIK AZ ISTENI MINŐSÉGEK IRÁNYÁBA, akkor mennyei érzékelésben nyilvánul meg.

Később az egységbe olvad az Egység Tudatba fejlődve.

Csukott szemmel, Nap-kelet felé fordulva, befelé figyelve, lassú nyugodt légzés mellett hallgatjuk ezt a védikus rezgést, úgy, hogy lehetőleg, senki se zavarjon meg minket eközben.

Telefont érdemes kikapcsolni, nehogy "megijesszen" bennünket.

5-10 percet hallgathatunk belőle naponta.

ENNYI BŐVEN ELÉG!

 

 

MAHAMRITYUNDZSAJA MANTRA

Nagyon erős gyógyító, rendező erővel bíró mantra...
www.youtube.com/watch?v=2pDZJrpOkOw
(Eleinte csak max. 10-20 perc naponta...)

 

 

PATANDZSALI JÓGA SZÚTRÁI

Patandzsali Jóga Szútrái Recitáció

Tegnap éjszaka rátaláltam egy felvételre, ahol ha jól hallom prof. Michel Angot adja elő, egyik tanítványával együtt a Patandzsali Jógaszútráit. Felelveníti a hangok, rezgések, áramló tudati impulzusok tiszta folyamát, az egységesítés folyamát.

Csak az első három fejezetét recitálja el prof. Michel Angot, mert feltételezése szerint, csak az első három szútra tartozik egységesen a jógához, a negyediket nem tartotta "beleillőnek" az első három folyamába...

A negyedik szerkezete teljesen eltérő, így ezért azt... kihagyta.

Ezzel jómagam nem értek egyet, mert a tudás három az egyben szerkezetének megnyilvánulásához a jóga szútrák 4 fejezete ugyanúgy szükséges mint a védákban a 4 véda teljessége.

Érdekességként megemlíteném, hogy a negyedik védát, az Atharva védát sok szanszkrit tanár nem tekinti olyan autentikusnak, mint az első hármat, a RK, Száma és Jadzsur Védát. Pedig ez is nagyon fontos...

A RK Véda, ugyanúgy, mint a Patandzsali Jóga Szútrák első fejezete a SZAMHITÁ minőségét takarja. Ahol a rishi, dévata, cshandasz egymásba olvad, egységbe olvad, ez a teljesség.

A SZÁMA Véda, ugyanúgy mint a Patandzsali Jóga Szútrák második fejezete. a RISHI minőséget, a megfigyelő minőséget takarja. Ez az, amikor a megfigyelő önmagáról és csakis önmagáról tud és ezt fejezi ki a teljes tudás szempontjából (Véda) vagy pedig a teljes tudás egységesítő ereje, vagyis a Jóga szempontjából.

A JADZSUR Véda, ugyanúgy mint a Patandzsali Jóga Szútrák harmadik fejezete a DÉVATA minőséget, a megfigyelés folyamatának minőségét takarja. Ez az a minőség, ahol a megfigyelés, a tudás folyamata, a déva, a dévata betölti teljesen a tudás területét és elrejti a másik hármat (szamhitá, rishi, cshandasz).

Az ATHARVA Véda, az "Aaaaaa" a jelenség világ "tharva"-ja, visszatükröződése, visszhangzása, ugyanúgy mint a Patandzsali Jóga Szútrák negyedik fejezete a CSHANDASZ minőséget takarja. Vagyis a megfigyelés, a tudás tárgyát mutatja be és eltakarja a másik hármat (szamhitá, rishi, dévata).

Minden tisztelet a Védikus Tudás Hagyománya Mestereinek Hagyományának, ahonnan ez a tudás áramlik felénk!

Namaszté!

JaGaD!

A jógaszútra recitációját majd élőben megosztom a tanítványaimmal...

 

 

UPANISÁDOK

Magyar nyelven a Transzcendensről - ez egy igen jó fordítása, értelmezése az Upanisádoknak!

 

 

SZÁMA VÉDA

Közvetlen, lefekvés előtt nagyon jó SZÁMA VÉDÁT hallgatni. (5-10 perc)

Csendben figyeljük a rezgéseket és utána lepihenünk.
Közben szépen, egyenletesen, mélyen lélegezzünk...

Figyeljük meg, hogy az agy az idegrendszer mely részei aktivizálódnak a fiziológiánkban!

www.youtube.com/watch?v=TBNEizCsor0

Jó éjszakát mindenkinek!

Namaszté!